Onderwijsprogramma’s
Startdatum
najaar 2025
Doorlooptijd
10 maanden
Documentatie
Brochure
Deelnemers over
dit programma
Gedeeld Leiderschap in de Ouderenzorg
Gedeeld leiderschap gaat over het mobiliseren van leiderschap, op alle lagen van de organisatie: tussen zorgprofessionals en cliënten, tussen zorgprofessionals onderling en in het essentiële samenspel tussen zorgprofessionals en bestuurders.
Je leert in dit programma bewust kijken naar hoe je behoeftes als zorgprofessional zich verhouden tot die van de bestuurders en managers. En tot de visie en veranderopgave van de organisatie. Wat vraagt dat samenspel van jou als professional en van de rol van bestuurder? Hoe verhoud je je tot de rollen van management en ondersteuning? Welke ruimte en hoeveel vertrouwen geef je elkaar?
Voor gedeeld leiderschap en succesvol samenspel is het belangrijk dat je inzicht hebt in je eigen leiderschap en dat van anderen.
Wat kun je verwachten?
Je werkt aan een veranderopgave die binnen je organisatie speelt. Je bestuurder, en een team dat je zelf samenstelt ondersteunen je. Het voordeel van dit ervaringsgerichte leren is dat je je leiderschap direct in de praktijk kunt oefenen. Je versterkt het terwijl je ervaringen en kennis uitwisselt met de andere deelnemers. Intervisie, meeloopdagen en mentoraat dragen hier ook aan bij.
De centrale thema’s in het programma zijn:
- Professionele identiteit in een veranderend zorglandschap
- Patronen in samenwerken
- Strategisch veranderen
- Gangmaker zijn in kwaliteitsdenken
- Succesvol tot resultaten komen
“Gedeeld Leiderschap draagt niet alleen bij aan de kwaliteit van zorg en leven van ouderen. Het is ook een betekenisvolle en inspirerende reis.”
Helene Wüst
programmadirecteur
Nieuwe uitdagingen, nieuw leiderschap
De ouderenzorg staat voor een aantal grote maatschappelijke uitdagingen: de vergrijzing en de toenemende zorgvraag, de veranderende arbeidsmarkt en de toenemende druk op beschikbaarheid en betaalbaarheid van de zorg. De huidige manier van zorgverlening past niet meer, verandering is noodzaak.
Dit vraagt om gedeeld leiderschap. Daadkrachtige zorgprofessionals en bestuurders die vanuit visie – en met lef en moed – op elkaar zijn ingespeeld en elkaar versterken.
Een uitdagende opgave! Ga jij hem aan?
Praktische informatie
Accreditatie
Het programma is geaccrediteerd bij drie accreditatiebureaus: Cluster 1, Kwaliteitsregister V&V en Register Zorgprofessionals, en Verpleegkundig Specialisten Register (voor resp. 40, 48 en 48 punten).
Investering 2024
€17.600 per organisatie met twee professionals en bestuurder. Dit is inclusief verblijfskosten en studiemateriaal, exclusief overnachtingskosten. Kosten voor elke extra deelnemer – dus naast de bestuurder en twee professionals – zijn €5.000. Er nemen maximaal 10 organisaties deel.
Kosten onder voorbehoud van inflatiecorrectie.
- Download brochure [PDF]
Data 2024/2025
De startbijeenkomst duurt van 09.00 tot 16.30 uur. De 5 modulebijeenkomsten zijn van 16.00 uur ’s middags tot 16.00 uur de volgende dag.
Locatie
Centraal gelegen conferentiehotel.
Aanmelden
Programmateam
mr. Helene Wüst
Helene Wüst is sinds 2018 programmadirecteur van de Top Class, na haar bestuurswerk in de zorg. Zij heeft zich toegelegd op veranderkunde. Kwaliteit van leven voor cliënten vraagt volgens haar om kwaliteit van leren door professionals.
Lees meer
ir. Oscar Schneider
Oscar Schneider is programmaleider en docent. Zijn interesse gaat uit naar vernieuwende manieren van organiseren en samenbindend leiderschap: zorgmedewerkers trots laten zijn op het werk dat zij doen, en ook op de organisatie waar zij dit voor doen.
Lees meer
Neem contact op
Petra van Dodewaard
Programmacoördinator
Werkdagen
maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag